Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

FESTYN RODZINNY

Utworzono dnia 19.07.2019
Czcionka:

06.06.2019r.w Zespole Szkolno-przedszkolnym odbył się FESTYN RODZINNY, który bardzo licznie zgromadził przedszkolaków, uczniów, ich rodziców, dziadków, babcie, społeczność lokalną. Na wstępie p. dyrektor Agnieszka Czajkowska powitała wszystkich uczestników, sponsorów, współorganizatorów i zaprosiła do występów i udziału w zorganizowanych atrakcjach.                 

Pierwszym punktem programu był JUBILEUSZ 10-LECIA PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W BRUDZENIU DUŻYM. Było kilka zdań o powstaniu przedszkola i jego organizacji, podziękowania dla byłych Pań dyrektor Przedszkola: p. Małgorzacie Malec-Kalwasińskiej, p. Ewie Piotrowskiej i p. Dorocie Tyburskiej, a następnie wszystkie przedszkolaki odśpiewały uroczyście Hymn Przedszkola. Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swój taniec lub piosenkę przygotowany przez wychowawców grup przedszkolnych: gr. I – piosenka pt. „Biedronki”, gr. II- taniec „Tango”, gr.III – taniec „Piraci z Karaibów”, gr. IV - "Taniec hiszpański".                                        Na koniec odśpiewaliśmy STO LAT, wypuściliśmy symbolicznie balony z liczbą 10 do nieba, a zaprzyjaźnione ZUCHY poczęstowały wszystkich gości słodkim poczęstunkiem.                                                                                                                                         

Drugim punktem programu były występy zwycięzców tegorocznego „MAM TALENT”, organizowanego w naszej szkole w pierwszy Dzień Wiosny. Wystąpili m.in. uczniowie z klas I-III: Grupa MMS z kl. Ib z tańcem „Swish swish”, Julia Szczawińska z piosenką pt. „Psia kostka”, uczniowie z kl. IIIa z tańcem pt. „Bim Bam” oraz uczniowie z klas IV-VIII: kabaret z kl. IVb, taniec w wykonaniu dziewcząt z klasy IVc i dziewcząt z klas IV-VI.                                                                                                                       Zaprezentowały się również przedszkolaki 4-6 lat („Taniec z pomponami”) , uczniowie z klas I-II („Taniec z szarfami – Anioły”), uczniowie z klas III-V („Taniec JIVE”) przygotowane przez p. M. Olewińską w ramach zajęć dodatkowych.

ZUCHY wraz z druhną p. Jolantą Pawłowską zachęcały wszystkich do zakupu cegiełek na sztandar Hufca Mazowsze, a uczniowie kl. V-VIII wraz z p. Aldoną Lewandowską-Skrobiszewską do zakupu pozycji książkowej pt. „Jadłospisy od uczniów dla uczniów”, w której znalazły się propozycje zbilansowanych i urozmaiconych przepisów uczniów i ich rodziców na 14 dni wiosna/lato (finansowana przez Alpina Stal Ewa Strześniewska).

Następnie pani dyrektor zaprosiła do korzystania z atrakcji skupionych w kilku strefach:                                          

STREFA ZABAW: ● plac zabaw „ Dżungla” ● tor przeszkód „Gąsienica”● zjeżdżalnia ● kule do skakania ● kule wodne ●zabawy budowlano-konstrukcyjne ●malowanie buziek ●fotobudka ● zabawy z animatorem●

STREFA EDUKACJI: ●lekcja astronomii w Planetarium● warsztaty krawieckie ● warsztaty przyrodnicze●szachy, warcaby, gry logiczne● lekcje bezpiecznych zachowań● warsztaty ogrodnicze „Dzieciaki Sadzeniaki”● konsulatacje nt. wad postawy dzieci i dorosłych● lekcja ekologii pt. „Budka dla przyjaciela ogródka” ●

STREFA SZTUKI: ●malowanie na folii● malowanie kredą na chodniku● lepienie z masy solnej● ozdabianie doniczek metodą decoupage●

O podniebienia wszystkich obecnych zadbali nasi wspaniali Rodzice, a w szczególności MAMY, które (jak co roku) przygotowały niezliczone ilości przysmaków  dla małych i dużych. Nie zabrakło ciast, pasztetów, koktajli, soków, ciekawych smakowo przystawek oraz owoców i warzyw z brudzeńskich działek. Można było kupić pyszne lody, mrożone napoje, popcorn i watę cukrową. Oprócz miłej atmosfery panowała również słoneczna pogoda.

SPONSORZY FESTYNU RODZINNEGO: Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brudzeniu Dużym, Starostwo Powiatowe w Płocku, Bank Spółdzielczy w Lipnie.

WSPÓŁORGANIZATORZY FESTYNU RODZINNEGO: Zespół Szkół Budowlanych w Płocku, Rene Decor Renata Bętlewska w Siecieniu, Ochotnicza Straż Pożarna w Bądkowie Kościelnym, Ośrodek Zdrowia „Zdrowie-Brudzeński Zakład Opieki Zdrowotnej” w Brudzeniu Dużym, Leroy Merlin w Płocku, MWOMP w Płocku, Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywny Brudzeń”, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Jedna Droga”.                                                                                                                                  

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POPRZEZ  SWĄ OBECNOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE                         PRZYCZYNILI SIĘ DO CUDOWNIE SPĘDZONEGO CZASU.

FESTYN RODZINNY

Utworzono dnia 19.07.2019, 12:17

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 28

W tym miesiącu: 7

W poprzednim miesiącu: 211

Wszystkich: 14020